Dom rekolekcyjny

Dom rekolekcyjny znajduje się przy Domu Misjonarzy Werbistów w Chludowie. Usytuowany od strony parku stanowi samodzielną część zapewniającą miejsce na wygodny wypoczynek i spokojną modlitwę dla 52 uczestników rekolekcji.

Dom rekolekcyjny zorganizowany jest geograficznie. Każda część domu jest osobnym kontynentem, a każdy pokój – osobnym państwem tego kontynentu. Takie rozmieszczenie pozwala na zapoznanie się z kulturą i tradycją danego miejsca choćby poprzez zamieszczone w pokojach zdjęcia i obszerne opisy.

 

Pokoje…

W Domu rekolekcyjnym znajduje się 26 pokoi z łazienkami. W pokojach jest pościel, ręczniki i podstawowe przybory toaletowe.

Przywiązujemy duże znaczenie do czystości i schludności. Staramy się zapewnić gościom spokój i miejsce odosobnienia.

 

Przestrzeń wspólna…

Dbamy o przestrzeń wspólną, by była naprawdę wspólna.

Chcemy, by dawała uczestnikom rekolekcji radość – stąd Misyjna Chata, która jest miejscem do wspólnego spędzania nieskrępowanego czasu

Chcemy zapewnić miejsce na refleksję – stąd zdjęcia i opisy różnych miejsc na Ziemi, duży park i miejsca odosobnienia.

 

Kaplica…

W Domu Rekolekcyjnym jest otwarta całą dobę kaplica.

 

Jadalnia i kuchnia…

Przygotowujemy smaczne i świeże posiłki w kuchni spełniającej najwyższe standardy. Staramy się łączyć profesjonalizm z tradycją.

W Domu jest duża jasna jadalnia, zależy nam na tym, by spożywanie posiłków było przyjemnością. Smacznego!

 

Niepełnosprawni…

Komunikacja w Domu Rekolekcyjnym pozwala na bezpieczne i bezproblemowe poruszanie się osób chorych, także poruszających się na wózkach inwalidzkich. W Domu nie ma przeszkód typu progi w drzwiach, za to jest winda i pochylnia w strefie wejściowej. Łazienki w wyznaczonych pokojach spełniają wymagania osób niepełnosprawnych.

 

W Domu Misjonarzy znajduje się biblioteka, która może być dostępna po uzgodnieniu z gospodarzami Domu.

 

Kontakt z domem rekolekcyjnym

 

Tel: 663 577 105