40 lat kapłaństwa o. Jana Wróblewskiego, rektora Domu Misyjnego w Chludowie

O. Jan: „Moja radość jest… totalna!”

25 kwietnia 2022

18 kwietnia, dokładnie 40 lat po tym, jak o. Jan Wróblewski przyjął w Pieniężnie święcenia kapłańskie z rąk bp. Jana Obłąka, Ordynariusza Warmińskiego, w Domu Misyjnym Świętego Stanisława Kostki w Chludowie, gdzie właśnie jest on rektorem, odbyły się uroczystości jubileuszowe. Przyjechali krewni i przyjaciele z całej Polski, którzy towarzyszą i kibicują powołaniu oraz kapłaństwu o. Jana od wielu lat.


Mszę świętą koncelebrowała niemal cała chludowska wspólnota misjonarzy werbistów pod przewodnictwem jubilata, a w kaplicy – oprócz zamiejscowych gości –  mdliły się także tutejsze siostry Służebnice Ducha Świętego i zaproszeni parafianie. Wśród gości-kapłanów był brat o. Jana – ks. Adam Wąs, który pracuje jako proboszcz w Bawarii, a który wygłosił okolicznościowe kazanie. Poświęcił je omówieniu tajemnicy kapłaństwa, czyli tego, co – jak powiedział – jest dla Janka najważniejsze:

Z kolei piękną oprawę muzyczną zapewniły s. Bernarda SSpS z Raciborza, s. Elżbieta, katarzynka z Braniewa oraz s. Rafaela SSpS, przełożona wspólnoty sióstr w Chludowie.

Po zakończeniu jubileuszowej Eucharystii gratulacje i życzenia o. Janowi w imieniu współbraci złożył wicerektor o. Kazimierz Grabowski.

Sam jubilat podziękował przybyłym za wieloletnie towarzyszenie jego posłudze, modlitwy oraz życzliwość i jednym mocnym zdaniem podsumował uroczystość: „Moja radość jest… totalna!”.

Część oficjalną jubileuszu zamknęło „rodzinne zdjęcie” wszystkich jego uczestników.

TOKA

Fot. Franciszek Bąk SVD