Kolędowanie z poznawaniem Pisma Świętego


 

Nasze spotkania adoracyjne stopniowo stają się coraz bogatsze. Najpierw poprosiliśmy o Eucharystię, potem doszły comiesięczne konferencje o. Jana Wróblewskiego, naszego opiekuna, a od grudnia zaczęliśmy poznawać Pismo Święto. To ostatnie dzięki wiedzy i pasji nowego mieszkańca domu misyjnego w Chludowie – o. Józefa Mazura SVD.

Zanim o spotkaniach biblijnych, warto zanotować, że w sobotę po Narodzeniu Pańskim spotkaliśmy się w Domu Rekolekcyjnym na wspólnotowym kolędowaniu. Na gitarze grał i prowadził śpiewy o. Franciszek Laka SDV. O. Jan przygotował dla nas  minikonkurs ze znajomości kolęd i dyrygował całością śpiewów  jak prawdziwy showmen. Takich jego talentów jeszcze nie znaliśmy.

Już podczas tego spotkania towarzyszył nam o. Józef i wtedy ustaliliśmy, że będziemy poznawać Pismo Święte regularnie – podczas comiesięcznych spotkań. Styczniowe odbyło się w sobotę 11, a kolejne zaplanowaliśmy na 22 lutego o godz. 16.30. Po dawce czy to kolędowana, czy wiedzy o Biblii raczymy się słodkościami i zacieśniamy nasze relacje, a  podczas rozmowy planujemy kolejne wspólnotowe i parafialne inicjatywy.
Już niecierpliwie czekamy na następne spotkanie.
TOKA
Fot. Franciszek Bąk SVD

Filmowała telefonem Ola Kopaniarz