„DZIEŃ POKUTY” W CHLUDOWIE.


Owocem tegorocznych rekolekcji wielkopostnych w parafii pw. Wszystkich Świętych w Chludowie, które odbyły się w dniach 1 – 4 marca, jest „Dzień Pokuty”. Rozpocznie się on w piątek – 23 marca Mszą Świętą o godz. 18.15. Zakończenie nastąpi w sobotę – 24 marca, o godz. 17.30,  podczas nabożeństwa eucharystycznego.

W czasie 24 godzinnej pokuty w Chludowie odprawiona zostanie Droga Krzyżowa ulicami Chludowa, sprawowane będą 3 Msze Św. w intencjach wynagradzających Bogu za grzechy publiczne, odśpiewane zostaną 3 części „Gorzkich Żali”, odmówiony będzie cały różaniec i przez cały czas będzie trwała  adoracja Najświętszego Sakramentu.

W homilii wygłoszonej w ramach Wielkiej Pokuty na Jasnej Górze, 15.10.2016 r. abp Stanisław Gądecki podkreślił potrzebę publicznej pokuty za publicznie popełnione grzechy, „za które odpowiada społeczeństwo, bo je pochwala, nie protestuje przeciwko nim, nic nie czyni w tym kierunku, aby nie działa się niesprawiedliwość, różne zbrodnie, zupełne lekceważenie Pana Boga. Nikt się na to nie oburza. Na tym polega społeczny grzech”.

Program „Dnia Pokuty” przygotowali: Ks. Proboszcz Ryszard Hoppe wraz z parafianami oraz Werbiści z Domu Misyjnego w Chludowie.

 

 

WIELKA POKUTA CHLUDOWSKA

PROGRAM DNIA POKUTNEGO 23 – 24 marzec 2018 r.

 

 

Motto

„Żyjemy w czasach bezkompromisowej wojny. Na naszych oczach ścierają się ze sobą cywilizacja śmierci z cywilizacją życia. Jeśli nie staniemy zdecydowanie po stronie wiary i życia, za chwilę przyjdzie nam żyć w przerażających realiach „Świata bez Boga”.

Pokuta to potężne narzędzie walki ze złem. Pokuta jest kluczem do Bożego Miłosierdzia, która może odwrócić bieg historii każdego z nas, naszych rodzin, parafii i całej Polski.”

Piątek 23.03.

18 15    –          Msza św. + wystawienie ( akty przebłagalne )

19 00    –              Droga Krzyżowa ulicami: Kościelna, Rynek, Szkolna i Poznańska

20 30    –              Wprowadzenie w tajemnice Dnia Pokutnego – o. Jan Wróblewski

21 00    –              Apel Jasnogórski

21 15   –  23 45 –  Adoracja (akompaniament połączone schole z Chludowa i Żydowa)

 

Sobota 24.03.          

24 00    –              Msza Św. przebłagalna za grzechy przeciwko Sakramentowi

                        Małżeństwa i rodzinie w naszej parafii.

1 00      –   6 00   Adoracja

6 00       –              Godzinki. Msza przebłagalna za grzechy aborcji oraz za

 niewierzących i obojętnych katolików naszej parafii.

7 00      –  13 00  Adoracja

13 00    –          Gorzkie Żale – trzy części

14 00    –              Adoracja

15 00   –          Koronka + Litania do Miłosierdzia Bożego

15 30    –  17 30  Adoracja

1730      –              Nabożeństwo końcowe: Akt uwielbienia Ojca Przedwiecznego; Litania

do Matki Bożej Miłosierdzia; Suplikacje; Te Deum.

18 00   –          Błogosławieństwo; Schowanie Najświętszego Sakramentu.

 

 

Informacje

Adoracja w Dniu Pokutnym jest podzielona na odcinki jednogodzinne i w każdej godzinie – modlitwy głośno prowadzą dwie osoby. Spotkanie instruktażowe dla prowadzących w środę o 18 45 w salce katechetycznej.

W piątek od godz. 18 45 do 23 45 przed ołtarzem będzie wystawiona skarbona do której wrzucamy kartki z intencjami szczególnie przebłagalnymi. Będziemy modlić się w tych intencjach na głos podczas Mszy Świętych i w czasie czuwania.

Okazja do spowiedzi przedświątecznej:

  • piątek od 2100 – 23 30 ( czterech kapłanów)
  • w czasie czuwania od 1 00 do 15 00 ( jeden kapłan )
  • sobota od 15 00 do 18 00 ( trzech kapłanów )

Informujemy, że w Niedzielę Palmową nie będzie specjalnej spowiedzi.

Przypominamy, że w Dzień Pokutny można pościć o chlebie i wodzie.

Zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa modlitewnego w Dniu Pokutnym.